Stavy objednávek na Aliexpressu

Nakupování na Aliexpressu je velmi jednoduché a bezpečné. V dnešním článku si ukážeme, s jakými stavy objednávek se můžete u vaší objednávky v procesu nakupování setkat. Objednávky najdete v části My Orders.

Stav objednávky vidíte v části Order Status.

stavobjednavky

AXACP2

Můžete se tedy setkat s těmito stavy objednávek.

Awaiting Payment – čeká se na platbu zboží. Stačí jen kliknout na tlačítko Pay Now, vyplnit údaje z platební karty a máte zaplaceno.

 

Payment being verified – platba se ověřuje. Systém zpracovává vaší platbu. Trvá to obvykle hodinu až jeden den. Pokud je objednávka v tomto stavu, můžete jí zrušit bez souhlasu prodejce. Aliexpress vám pak obvykle do 15 dnů peníze vrátí.

 

Awaiting shipment – objednávka čeká na odeslání. V této fázi Aliexpress předal objednávku prodejci a prodejce jí připravuje k odeslání. U objednávky vidíte čas, kdy končí lhůta pro odeslání zboží. Pokud prodejce objednávku neodešle, objednávka se zruší a Aliexpress vám vrátí peníze. Občas se stane, že prodejce požádá o prodloužení času na odeslání. K tomu slouží tlačítko Extend Proccesing Time. Pokud budete chtít zrušit objednávku v této fázi, musí s tím souhlasit prodejce.

awaitingshipment

Awaiting delivery – objednávka byla odeslána a čeká se na doručení. Prodejce vám odeslal objednávku. U objednávky opět vidíte čas. Tento čas je důležité si hlídat, protože se jedná o ochrannou lhůtu, Buyer Protection (nejdůležitější věc na Aliexpressu). Pokud zboží nemáte ani 2 dny před koncem této lhůty, je třeba buď požádat o prodloužení ochranné lhůty a nebo otevřít spor.

 

Finished (Fund Processing, Closed) – ukončená objednávka. Stav objednávky, kdy potvrdíte přijetí zboží, případně když si nehlídáte ochrannou lhůtu a objednávky se ukončí uplynutím této ochranné lhůty. Případně když objednávku zrušíte ještě před odesláním a nebo objednávku zruší sám Aliexpress.

 

 

 

 

Prostor pro vaše komentáře