Stavy objednávek na Aliexpressu

Nakupování na Aliexpressu je velmi jednoduché a bezpečné. V dnešním článku si ukážeme, s jakými stavy objednávek se můžete u vaší objednávky v procesu nakupování setkat. Objednávky najdete v části My Orders.

Stav objednávky vidíte v části Order Status.

stavobjednavky

AXACP2

Můžete se tedy setkat s těmito stavy objednávek.

Awaiting Payment – čeká se na platbu zboží. Stačí jen kliknout na tlačítko Pay Now, vyplnit údaje z platební karty a máte zaplaceno.

 

Payment being verified – platba se ověřuje. Systém zpracovává vaší platbu. Trvá to obvykle hodinu až jeden den. Pokud je objednávka v tomto stavu, můžete jí zrušit bez souhlasu prodejce. Aliexpress vám pak obvykle do 15 dnů peníze vrátí.

 

Awaiting shipment – objednávka čeká na odeslání. V této fázi Aliexpress předal objednávku prodejci a prodejce jí připravuje k odeslání. U objednávky vidíte čas, kdy končí lhůta pro odeslání zboží. Pokud prodejce objednávku neodešle, objednávka se zruší a Aliexpress vám vrátí peníze. Občas se stane, že prodejce požádá o prodloužení času na odeslání. K tomu slouží tlačítko Extend Proccesing Time. Pokud budete chtít zrušit objednávku v této fázi, musí s tím souhlasit prodejce.

awaitingshipment

Awaiting delivery – objednávka byla odeslána a čeká se na doručení. Prodejce vám odeslal objednávku. U objednávky opět vidíte čas. Tento čas je důležité si hlídat, protože se jedná o ochrannou lhůtu, Buyer Protection (nejdůležitější věc na Aliexpressu). Pokud zboží nemáte ani 2 dny před koncem této lhůty, je třeba buď požádat o prodloužení ochranné lhůty a nebo otevřít spor.

 

Finished (Fund Processing, Closed) – ukončená objednávka. Stav objednávky, kdy potvrdíte přijetí zboží, případně když si nehlídáte ochrannou lhůtu a objednávky se ukončí uplynutím této ochranné lhůty. Případně když objednávku zrušíte ještě před odesláním a nebo objednávku zruší sám Aliexpress.

 

 

 

 

Prostor pro vaše komentáře


Web pro všechny, kteří neumějí dobře anglicky, ale přesto chtějí nakupovat kvalitní zboží za výbornou cenu.
Pokud budete mít dotaz, pište na info@aliprodejna.cz