Recenze kamery do auta – Xiaomi 70mai Dash Cam Pro

S rostoucím  provozem na silnicích a bezohledností části řidičů  se vám může stát, že se na silnici při řízení auta stanete účastníkem dopravní nehody. Nejlepším důkazem, že nejste viníkem dopravní nehody, bude záznam z vaší autokamery. Pokud v autě zatím žádnou kameru nemáte, můžeme vám vřele  doporučit kameru od Xiaomi, model  70mai Dash Cam Pro.

 

Kamera 70mai se stala velmi oblíbeným modelem, ze čtyř důvodů.

  • Kvalita
  • Cena
  • Design
  • Jednoduchost

Kamera vytváří video s rozlišením  2592 x 1944 pixelů, což  znamená velmi  vysoké rozlišení, jedná se o velmi kvalitní obraz, kde jsou vidět všechny detaily.

Rovněž pozorovací úhel 140 stupňů je dostatečně široký pro zaznamenání situace před autem.

Videa se ukládají do minutových sekvencí, což je komfortní  pro pozdější použití.

Kameru lze ovládat tlačítky nebo hlasem (například když chcete udělat fotku)

Kamera má rovněž integrovaný wifi modul, pro spojení s mobilním telefonem a použití uživatelsky přívětivé aplikace 70mai

Pokud koupíte do kamery i GPS modul, můžete využívat funkce ADAS a LDWS (v reálném čase varování před čelní srážkou a  systém varování při opuštění jízdního pruhu). A zároveň se do videa ukládá vaše aktuální GPS poloha.

Baterie vydrží až jeden den, nejjednodušší je ale napojení na klasickou autozásuvku, která je v každém autě.

K aktivací nahrávání dojde ihned po nastartování vozidla. Velmi dobrá je i funkce G-senzoru (neplést si s G bodem), při parkování se nahrávání zapne při minimálním otřesu vozidla.

Videozáznam se ukládá na MicroSD kartu, která může mít kapacitu až 64 GB, po zaplnění karty se automaticky přehrávají nejstarší videa.   Záznam můžete dělat buď se zvukem a nebo lze zvuk jednoduše vypnout a mít tak němý film.

Co se týká rozměrů kamery (87,5 x 53 x 18 mm), tak  jí bez potíží umístíte za zpětné zrcátko tak, aby vám  nebránila ve výhledu.

Základní balení obsahuje kameru bez GPS modulu, připojovací USB kabel, nabíječku do auta s 2x USB a úchytku  na okno. Doporučujeme koupit variantu s GPS  modulem, moc často ho asi nepoužijete, ale funkce ADAS  a LDWS zvyšují vaší bezpečnost a rozdíl v ceně není velký.  MicroSD kartu můžete koupit kdekoli jinde, lepší je samozřejmě koupit vše najednou, ale pokud nemají MicroSD karty skladem, není třeba čekat na naskladnění.

Kameru koupíte v cenovém rozmezí od 60 do 85 dolarů, v závislosti na zvolené variantě. Doporučujeme se podívat po evropských skladech, ať se vyhnete DPH. I s případnou platbou DPH se však  kamera za tuto cenu vyplatí.

MC-tech Store

ENKLOV Franchised Store

ENKLOV Online Store

Carsonline Store

Prostor pro vaše komentáře