Nejčastější chyby při nakupování na AliExpressu

Chyba číslo 1: Nesledujete ochrannou lhůtu u vaší objednávky

Pokud nesledujete ochrannou lhůtu u vaší objednávky, objednávka se sama automaticky potvrdí uplynutím ochranné lhůty a vy pak máte jen 15 dnů na případnou reklamaci. A pokud i tuto lhůtu prošvihnete, máte smůlu.

Co dělat? Pokud se ochranná lhůta blíží ke konci a vy jste zboží ještě neobdrželi, požádejte prodejce o prodloužení ochranné lhůty. Pokud nebude reagovat, otevřete spor.

 

Chyba číslo 2: Potvrzujete přijetí zboží ve chvíli, kdy ho u sebe ještě nemáte.

Tady je důležité vědět, na co klikáte a co potvrzujete. Aliexpress se vás ptá, jestli opravdu chcete potvrdit, že jste zboží v pořádku obdrželi. Když potvrdíte přijetí zboží, které jste ještě neobdrželi, pak se jen můžete modlit, že zboží bude v pořádku. Po potvrzení objednávky totiž máte už  jen 15 dnů na případnou reklamaci.

Co dělat? Opravdu se dívejte, kam klikáte a co potvrzujete. Vaše nedbalost vás může stát peníze.

 

Chyba číslo 3: Nekontrolujete si před zaplacením výslednou částku.

Když provádíte objednávku, na konci je vždy nutné si zkontrolovat, jestli cena odpovídá a jestli se náhodou cena nějakého zboží nezměnila, případně jestli jste nepřehlídli poplatek za dopravu. Pokud si to zkontrolujete až druhý den, většinou je již pozdě, protože zboží je již odesláno.

Co dělat? Buďte pečliví, pečlivě si zkontrolujte, jakou částku za zboží platíte, ať pak nebrečíte nad vaší lajdáckou chybou.

 

AXACP2

Chyba číslo 4: Nejste obezřetní při rozbalování zásilky

Těšíte se na balíček z Číny, který vám konečně dorazil a dáte se hned do rozdělávání balíčku. Balíček rozděláte a zjistíte, že jste obdrželi úplně něco jiného, případně že v balíčku je jen jeden kus místo dvou a podobně. Jak dokážete, že jste neobdrželi kompletní zásilku? Potřebujete důkazy.

Co dělat? Dobré je vždy každý balíček před otevřením nafotit a zároveň si na mobil nahrát otevírání balíčku. Jako důkaz pro případný spor to funguje výborně.

 

Přejeme vám příjemné nakupování.

 

Prostor pro vaše komentáře