Informace k platbám

Jak na platbu za zboží na Aliexpressu?

Na Aliexpressu standardně vidíte ceny zboží v amerických dolarech (USD), můžete si zvolit i jinou měnu, například eura (EUR). V pravém horním rohu najdete položku Ship to, vedle je vlaječka státu a za tím je uvedena měna. Jak je vidět, česká koruna (CZK) zde uvedena není, takže si jí ani nemůžete nastavit.

výběrměny

 


maskacovetriko
To tedy znamená, že pokud chcete vědět, kolik vás bude zboží stát na české koruny, musíte si v kalkulačce sami udělat přepočet. Pokud se vám bude cena zobrazovat v USD, při kurzu cca 25 CZK/USD stačí cenu vynásobit 25 a máte výsledek. V případě ceny v EUR je třeba vynásobit cenu 27 (kurz se pohybuje kolem hodnoty 27 CZK/EUR) a opět máte výsledek.

Nejjednodušším způsobem, jak zaplatit za zboží, je vaše platební karta k běžnému účtu. Stačí mít jen kartu aktivovanou pro platby přes internet. Pokud jí nemáte aktivovanou, zavolejte na zákaznickou linku vaší banky, případně lze u některých bank aktivaci provést v internetovém bankovnictví. Na platební kartě je obvykle přednastaven limit, tedy do jaké částky lze platbu přes internet uskutečnit. Tento limit se dá obvykle změnit v internetovém bankovnictví.

Při platbě na internetu zadáváte do zabezpečené platební brány údaje z vaší platební karty. Banka vám strhne částku v českých korunách, která odpovídá aktuálnímu měnovému kurzu. V bankovnch systémech se platba objeví v podstatě ihned, jen u ní je většinou pár dní uvedeno  “Nezaúčtovaná transakce”. Tohoto stavu se nemusíte bát, je to jen systémové nastavení bankovního systému a za několik dnů již uvidíte tuto položku jako standardní.

Pokud klient platí platební kartou, banka si žádný poplatek nestrhává a je jedno, ať už se jedná o platbu v kamenném obchodě, platbu v internetovém obchodě v ČR a nebo v zahraničí. Poplatek je účtován obchodníkovi dle toho, jak to má dohodnuto s bankami.

Neplatíte tedy nic navíc.

 

Prostor pro vaše komentáře