Informace k platbám debetními kartami na Aliexpressu

mastercard

V poslední době se objevily informace ohledně nemožnosti platit na Aliexpressu debetní kartou MasterCard a rovněž, že maskacovetrikoAliexpress přestane akceptovat debetní karty Visa.

Dotázali jsme se tedy na Zákaznickou podporu Aliexpressu, jak to ve skutečnosti je, a věci se mají takto:

Aliexpress: V současné době podporujeme Visa credit/debit card, MasterCard credit card, Maestro debit card a American Express credit card. A také Western Union a bankovní převody. Žádné změny aktuálně neplánujeme.

Na dotaz ohledně debetní karty Mastercard jsme dostali  odpověď:

Aliexpress: Mastercard debetní kartu jsme nikdy nepodporovali. Systém však tuto kartu neumí rozpoznat, jen výjimečně. Proto vám s ní platby fungují. Pokud systém rozpozná, že se jedná o debetní kartu Mastercard, pak už s ní nebudete moci platit. Není však žádné datum, kdy by Aliexpress zakázal platbu těmito kartami.

 

Takže, když to shrneme, není třeba propadat panice. Platba debetní kartou MasterCard vám může fungovat ještě hodně dlouho. A pokud by vám náhodou přestala debetní karta MasterCard na Aliexpressu fungovat, použijte jinou kartu z těch, které Aliexpress podporuje. Nejjednodušší pak asi bude požádat vaší banku o debetní kartu Visa.

Ještě předtím, než půjdete do banky požádat o novou kartu,však  zkuste poslední možnost. Zvolte při placení jinou metodu a zadejte tam kartu jako jinou. Někomu to funguje. Pokud ani toto vám nebude fungovat, běžte do banky.

 

PS:

Debetní karta je karta k vašemu běžnému (případně spořícímu) účtu, platíte tedy svými vlastními penězi, žádné peníze si nepůjčujete (pokud jste si v bance nedomluvili kontokorent a nemůžete jít na běžném účtu do mínusu)

Kreditní karta je druh úvěru, jeden z těch dražších úvěrů, kde RPSN se pohybuje kolem 30 % ročně. Platíte penězi banky a pokud půjčenou částku nezaplatíte do určitého data, platíte i úroky.

 

 

Prostor pro vaše komentáře

One Comment